top of page

 

 

 

 

Savunma Sanayi Ve Havacılık Uygulamaları

 

Firmamız, kompozit parça üretimindeki uzmanlığını havacılık sektörüne parça tasarımı ve imalatı konusunda Ar-Ge yaparak devam ettirmektedir. Hava araçları için karbon fiber pervane, iniş takımları ve jantlar üretmek için çalışan  firmamız özellikle yurtdışından tedarik edilen bu kritik parçaları yerli olarak üretip Milli Savunma Sanayimize destek olmak için projeler geliştirmektedir. 

Karbon fiber imalatların yanında, hava araçları için çok katmanlı hafif zırh geliştirmek için de çalışmalarımız devam etmektedir. 

 

Özgün ürün Karbon Fiber Jant

Havacılık sektörü için geliştirdiğimiz 4", 5" ve 6" lik karbon fiber jant, aynı boyutlarda alüminyum janta göre %20-40 arasında ağırlık tasarrufu sağlamaktadır.

 

 

 

 

Aviation

 

Özgün ürün Karbon Fiber Ön İniş Takımı

Havacılık sektörü için geliştirdiğimiz karbon fiber ön iniş takımı üstün dayanım ve düşük ağırlığı ile uçaklar için ağırlık tasarrufu sağlamaktadır. Karbon fiber jant ile birlikte 1.2kg ağırlığındaki karbon fiber ön iniş takımı 1200kg nun üzerinde dayanıma sahiptir.

 

 

 

 

 

Özgün ürün Karbon Fiber Ana İniş Takımı

Firmamız tarafından geliştirilen yay tipi karbon fiber iniş takımı 5.9kg gelmektedir ve 2100kg lık bir dayanım yüküne sahiptir.