top of page
Akıntı enerjisi

Kurumsal

Mavi İda Enerji San Tic Ltd Şti, 2010 yılında, yenilenebilir enerji kaynakları üzerine çalışmalara başlamıştır. Firma, dünyada yoğun bir şekilde ilgi görmeye başlayan Akıntı Enerjisi'nin, ülkemizde Çanakkale Boğazı'nda uygulanabilirliği konusunda araştırmalar yapmış ve bu konuda Ar-Ge faaliyetlerini başlatmıştır.

Firmamız 2016 yılından itibaren kompozit parça üretimi yapmaya başlamıştır. Özellikle kritik ve performans gerektiren karbon fiber tasarımı ve imalatı üzerine yoğunlaşmıştır. 2017 yılından itibaren savunma ve havacılık uygulamaları için Ar-Ge çalışmaları yapmaktadır.

Vizyon

Mavi İda Enerji, önümüzdeki  yıllarda elektrik üretiminde alternatif bir kaynak olacak olan Akıntı Enerjisi’nden elektrik üretiminde, site uygunluk çalışmaları, türbin imalatı ve tesis kurulumu hizmetlerini bir arada vererek, yurtiçinde ve yurtdışında yenilenebilir kaynaklı verimli elektrik üretim tesislerinin artmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

 

Bunun yanında savunma ve havacılık alanında parça tasarımı, geliştirilmesi ve imalatı üzerine Ar-Ge çalışmaları yürütmeyi hedef olarak koymuştur.    

Misyon

Mavi İda Enerji, kısa vadede hızla popülerleşecek, yenilenebilir bir enerji kaynağı olan Akıntı Enerjisi'nden elektrik üretimi için gereken türbin sistemlerinin imalatını yüzde yüz yerli mühendislik, malzeme ve ekipman ile tamamlayarak Türkiye’ nin ilk akıntı türbini tesisini faaliyete geçirmektir. 

Kompozit imalat ve tasarım bilgisini havacılık sektörü için kritik parça üretimi için değerlendirecek ve havacılık sanayimizin yurtdışından aldığı parçaları yurt içinde yerli olarak imal etmeyi istemektedir.

ISO9001

Kurucularımız

Basında Mavi İda

Dünya Gazetesi Röportajı

basında biz
dünya gazetesi

SahaExpo'daydık...

AeroExpo2023 Friedrichshafen

Mavi Ida Hakkında Haberler

bottom of page